Monday, 16 January 2017

Najdi pět rozdílů


Díky své divoké kráse je Yorkshire oblíbeným cílem filmařů a mnohé jeho lokality se objevily v nejrůznějších televizních a filmových zpracováních.

Hned několik z nich se nachází v širším okolí naší základny a některé prostě nemůžeme vynechat - ať už je to Gordale Scar, kde jedinou úpravou filmařů Jonathana Strange a pana Norrella bylo doplnění suchého stromu (a Childermasse, se kterým, bohužel, také nemůžeme počítat)...


 

...nebo Malhalm Cove, kam bylo třeba dodat jen Harryho a Hermionu. A stan. Stále ještě dumám nad tím, jak ten stan na tomhle terénu postavili :-)
Jen o trochu dál pak najdeme vodopády, kde se Kevin Costner cáchal s Malým Johnem
na začátku filmu Robin Hood, Král zbojníků.


 
A když už tak mluvíme o koupání Kevina Costnera, pak samozřejmě nemůže chybět tahle slavná scéna! Příslušný vodopád máme doslova za rohem - a má ještě jednu okouzlující anglickou vychytávku - jde se do něj přes hospodu! Hospodu, která se jmenuje Green Dragon.
Co víc si přát, ne?


 Herečka se v rozhovorech rozhořčovala, že v původním střihu se takhle rozněžněně dívala na jizvy, které měl Robin Hood na zádech. Scénu s jizvami vystřihli...a vznikla klasika :-)


2 comments:

  1. O té vystřižené scéně jsem nevěděla a je legrační :-)

    ReplyDelete
  2. Takhle je to mnohem lepší :-)

    ReplyDelete