Wednesday, 11 January 2017

PRAKTICKÉ INFORMACE

Tradiční první příspěvek je jako obvykle technický.

CESTA TAM

31.3. (pátek) odlet v 12:00:  let Jet2com do Newcastle, přílet na místo 13:20


CESTA ZPÁTKY

7.4. (pátek) odjezd z domečku ráno, přesun do Londýna (cca 4 hod. cesty), kde vrátíme auto
9.4. (neděle) odlet v 19:25:  let EasyJet z Londýn Stansted, přílet do Prahy 22:15


Na oba lety máme každá zaplacené jedno kabinové zavazadlo a jedno klasické (max 20 kg).

Vzhledem k dlouhému přesunu autem ze severu do Londýna navrhuji pro letošek skautské cvičení "Jak si sbalit co nejmenší zavazadlo", vhodným koučem může být Vórima. V domečku je pračka, možná bychom mohly zkusit vzít méně oblečení a uprostřed pobytu vyprat?

Aby tu nechyběly obrázky, tak náš dům se jmenuje House on the Hill...a je na kopci, hned vedle kostela (jestlipak tam mají zvoníky?) v malebném městečku Hawes v srdci Yorkshire Dales (jak se liší od Yorkshire Moors, kolik jich je a proč je Severní království v prostředku Anglie, to bude na pořadu někdy příště!)
Domeček má dvě ložnice a bohužel neexistuje žádný dům k pronájmu, který by v jedné z ložnic neměl manželskou postel. Celkem jim to nelze mít za zlé, ona většinou sestava tu manželskou dvojici obsahuje, nicméně pro nás to znamená, že se budu zřejmě jako tradičně tulit ke Qeril a něžně jí chrápat do ouška.

Jinak když píšu, že je vedle kostela, tak myslím doslova VEDLE - společná zadní zahrádka kouká kostelu přímo do oken. Nebo nám spíš kostel kouká na zahrádku?
4 comments:

 1. Budu mít, jako vždy, batoh.
  Jen pro ten pozdní návrat budu potřebovat v Praze nocleh, pokud se mne ujme Činkapi, budu moc ráda, dodnes vzpomínám na super prodloužení dojmů z dovolené, když jsem u ní a Kiliho přespala po jedné z Anglií ...

  ReplyDelete
 2. Samozřejmě s tebou počítám, to bude skvělé!

  ReplyDelete
 3. A já zase počítám s Qerilkou, které se asi taky nebude chtít vyrazit o půlnoci směrem k domovu.

  ReplyDelete
 4. Co se balení týče, obávám se, že to není ani tak o množství věcí, ale velikosti zavazadel, které má člověk k dispozici... S batohem se mi jet nechce, ale slibuju, že vyberu ten nejmenší kufr.

  ReplyDelete